Till sidans huvudinnehåll

Lämna avfall

Privatperson

Koloniföreningar

×
Iris koloniträdsgårdsförening (Iris, Glia och Riksby)
Salixvägen 35, rött hus och avfallscontainers
Lördag 27 augusti klockan, 12.30-13.00
×
Koloniföreningen Söderbrunn
Björnäsvägen 39
Lördag 27 augusti, klockan 15.00-15.30
×
Koloniträdsgårdsföreningen Linnéa (Kortenslund)
Linnéagården, vid kärluppställningsplatsen
Lördag 27 augusti, klockan 11.45-12.15
×
Riksby koloniförening
Riksbyvägen/Sommarvägen
Lördag 27 augusti, klockan 13.15-13.45
×
Stora Mossens koloniträdgårdsförening
Nyängsvägen 153, föreningshuset
Lördag 27 augusti klockan, 14.00-14.30
×
Sundby fritidsby koloniträdgårdsförening
Svenskbyvägen, vändplanen/parkeringen
Lördag 27 augusti, klockan 11.00-11.30
×
Eken, Odlaren och Listuddens koloniföreningar
På planen vid återvinningsstationen intill kiosken
Söndag 28 augusti, klockan 15.30-16.00
×
Eriksdalslundens koloniträdgårdsförening
Eriksdalsgatan 42
Söndag 28 augusti, klockan 11.00-11.30
×
Tanto norra koloniträdgårdsförening
Alfred Medins väg, intill fotbollsplanen
Söndag 28 augusti, klockan 10.15-10.45
×
Orhems koloniförening
Orhemsvägen intill Lägervägen
Söndag 28 augusti, klockan 16.15-16.45
×
Skanskvarn och Dianelunds koloniträdgårdsföreningar
Simlångsvägen 24, parkeringen
Söndag 28 augusti, klockan 12.30-13.00
×
Skarpnäcks koloniförening - infart 2
Snårtäppevägen/Gamla Tyresövägen vid infart 2
Söndag 28 augusti klockan, 13.15-13.45
×
Skarpnäcks koloniförening - infart 4
På planen vid Vinthundsvägen 2
Söndag 28 augusti, klockan 14.45-15.15
×
Skarpnäcks koloniförening - infart 5
På planen intill sopsorteringsstationen
Söndag 28 augusti, klockan 14.00-14.30
×
Skrubba koloniförening
Parkeringen vid ÅVS intill Skrubba Allé
Söndag 28 augusti, klockan 17.00-17.30
×
Tanto södra koloniträdgårdsförening
Tantogatan 75, under bron på parkeringen
Söndag 28 augusti, klockan 11.45-12.15
  • Koloniföreningar
Ytterligare information
  1. Iris koloniträdsgårdsförening (Iris, Glia och Riksby)
    Salixvägen 35, rött hus och avfallscontainers
    Lördag 27 augusti klockan, 12.30-13.00
  2. Koloniföreningen Söderbrunn
    Björnäsvägen 39
    Lördag 27 augusti, klockan 15.00-15.30
  3. Koloniträdsgårdsföreningen Linnéa (Kortenslund)
    Linnéagården, vid kärluppställningsplatsen
    Lördag 27 augusti, klockan 11.45-12.15
  4. Riksby koloniförening
    Riksbyvägen/Sommarvägen
    Lördag 27 augusti, klockan 13.15-13.45
  5. Stora Mossens koloniträdgårdsförening
    Nyängsvägen 153, föreningshuset
    Lördag 27 augusti klockan, 14.00-14.30
  6. Sundby fritidsby koloniträdgårdsförening
    Svenskbyvägen, vändplanen/parkeringen
    Lördag 27 augusti, klockan 11.00-11.30
  7. Eken, Odlaren och Listuddens koloniföreningar
    På planen vid återvinningsstationen intill kiosken
    Söndag 28 augusti, klockan 15.30-16.00
  8. Eriksdalslundens koloniträdgårdsförening
    Eriksdalsgatan 42
    Söndag 28 augusti, klockan 11.00-11.30
  9. Tanto norra koloniträdgårdsförening
    Alfred Medins väg, intill fotbollsplanen
    Söndag 28 augusti, klockan 10.15-10.45
  10. Orhems koloniförening
    Orhemsvägen intill Lägervägen
    Söndag 28 augusti, klockan 16.15-16.45
  11. Skanskvarn och Dianelunds koloniträdgårdsföreningar
    Simlångsvägen 24, parkeringen
    Söndag 28 augusti, klockan 12.30-13.00
  12. Skarpnäcks koloniförening - infart 2
    Snårtäppevägen/Gamla Tyresövägen vid infart 2
    Söndag 28 augusti klockan, 13.15-13.45
  13. Skarpnäcks koloniförening - infart 4
    På planen vid Vinthundsvägen 2
    Söndag 28 augusti, klockan 14.45-15.15
  14. Skarpnäcks koloniförening - infart 5
    På planen intill sopsorteringsstationen
    Söndag 28 augusti, klockan 14.00-14.30
  15. Skrubba koloniförening
    Parkeringen vid ÅVS intill Skrubba Allé
    Söndag 28 augusti, klockan 17.00-17.30
  16. Tanto södra koloniträdgårdsförening
    Tantogatan 75, under bron på parkeringen
    Söndag 28 augusti, klockan 11.45-12.15